Greencoat | Hürriyet // Yenilikçi fikirler ödüllerine kavuştu
21829
single,single-post,postid-21829,single-format-link,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Hürriyet // Yenilikçi fikirler ödüllerine kavuştu

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) ve Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi’nin (HT-TTM) sağlık bilimleri ve ileri teknolojiler alanlarında dünyayı değiştirecek iş fikirleri ve ürünlerin ortaya çıkarılması amacıyla yürüttüğü Hamle İnovasyon Yarışması sonuçlandı.

Yarışmada dereceye girenlere, para ödülünün yanı sıra yatırımcı bulma desteği, Hacettepe Teknokent’te bir yıl ücretsiz ofis alanı tahsis edilecek. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer’in ev sahipliğinde Rixos Grand Otel’de gerçekleştirilen törene, çok sayıda davetli katıldı. Finale kalan 20 iş fikri arasından jüri üyelerince belirlenerek ilk 3’e girenler ve sahipleri ise şöyle:

BİYOSENSÖR GELİŞTİRECEK

Sağlık Teknolojileri dalında birinci Mikroorganizmaların Anlık Tespit edilmesine yönelik radyo-frekanslı MEMS Biyosensörlerin geliştirilmesi projesiyle Ahmet Kuzubaşlı, ikinci; Lokal Anestezik Antagonisti projesiyle Seza Apilioğulları ve proje ekibi, üçüncü; N-Trainer Yutma Frekansı ve Etkinliği artırma cihazı projesiyle Numan Demir oldu. İleri Teknolojiler dalında birinciliği Distant Reality projesi ile Deniz Özcan ve Seçkin Gökşen alırken, ikinci; GreenCoat projesi ile Mehmet Cemil Aktaş, Pınar Kesim ve Tutku Aynalı oldu. Üçüncülüğü ise Multidez projesi ile Salih Obuş ve proje ekibi üyeleri Çağlar Akdağ ve Merve Karakaş aldı.”